banner isbank

Satranç Haberleri

Manisamıza Hoş Geldiniz

IMG 0230

Önceki sezonlarda yapılmış olan turnuva haberlerine TURNUVA ARŞİVİ linkinden, bu sezonda yapılan ve yapılacak olan turnuva bilgilerine TURNUVA HABERLERİ linkinden ulaşabilirsiniz.

TSF teknik kurul duyuruları sayfasına ulaşmak için, tıklayınız

Türkiye Satranç Federasyonu İktisadi İşletmesi Resmi web sitesi açılmıştır. Satranç Takımı, Satranç Saati ve Satranç Eğitim kitapları aşağıdaki linkte satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda indirim sağlanmakta olup irtibat için;

Ahmet ÖZALP  Tel : 0 530 640 05 36 Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Web sitesi : https://www.tsfmarket.com.tr

1. Kademe Antrenör kursları ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olup, Eğitimler Antrenör Kursları sayfasında yayınlanmıştır. Ayrıca Kurslara ilişkin tüm bilgi, belge, doküman ve açıklamalara Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulunun duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.

1.Kademe Antrenör Kurslarına, Turnuva Kayıt panelinden Ön Kayıt yaptırabilirsiniz. Ön Kayıt yaptıran arkadaşlar e-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Devamını oku...

Swiss-Manager Eğitimi

duyuru-2Hakemlerimizin Swiss-Manager (Eşlendirme) yazılımını daha etkin kullanabilmesi ve teknik hakem (eşlendirme yazılımı kullanma, canlı yayın yapabilme vs.) olarak yetiştirilebilmesi planlanmaktadır.

Yeni lisans döneminde verilmesi planlanan uygulamalı Swiss-Manager eğitimi hafta sonunda cumartesi-pazar tam günü kapsayacak şekilde 16 saat olarak planlanmıştır. Katılım 20 kursiyerle sınırlı olacaktır. Katılımcılar eğitime kendi bilgisayarları ile katılacaktır. Katılım tarihi ücreti ve şartları ayrıca bildirilecektir.

Katılmak isteyen hakem arkadaşlar kayıt panelinden kayıt olabilirler. Ayrıca Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.    adresine de bilgilerini vererek kayıt olabilirler.

Kayıt

Tebrikler

ridvansakirManisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü oyuncusu Rıdvan ŞAKİR 31 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde yapılan Yüksek Öğrenim Kurumları sınavında Türkiye 3.'sü olarak büyük bir başarıya imza atmıştır. Kendisini ve emeği geçenleri kutluyoruz.

Uluslararası Açık Satranç Turnuvaları

2017-2018 Sezonu TSF etkinlik takviminde yer alan ve kayıt işlemleri başlayan Uluslararası Açık Satranç Turnuvalarının linkleri aşağıda paylaşılmıştır.

ustresim ustresim2
ustresim3 ustresim4
ustresim5 ustresim6

 

 

Avrupa Okullar Şampiyonasında başarı

img 970730 Haziran 2018 tarihinde Polonya’nın Krakow şehrinde bşalayan Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 08 Temmuz tarihinde oynanan son tur maçları ile sona erdi. Bir hafta süren uzun bir maratonun ardından kafilemiz 12 kategoride 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.

9 yaş genel kategoride ilimiz sporcusu Manisa Akademi Satranç Merkezinde yetişen Halit Arhan USTA oldukça başarılı bir performans sergileyip turnuvayı 4. sırada tamamladı. Yine Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği oyuncusu Ceylin Tikveşli üçüncü olmayı başardı.

Sporcularımızı, velilerini, antrenörlerini ve emeği geçen tüm herkesi tebrik ediyoruz.

TSF HABER SAYFASI

Devamını oku...