banner isbank

Satranç Haberleri

Uluslararası Açık Satranç Turnuvaları

2017-2018 Sezonu TSF etkinlik takviminde yer alan ve kayıt işlemleri başlayan Uluslararası Açık Satranç Turnuvalarının linkleri aşağıda paylaşılmıştır.

KEŞAN OPEN                           BURDUR GÖLÜ                          TROYA OPEN     
BAŞKENT OPEN      MALATYA OPEN      ÇUBUK OPEN     

 

Avrupa Okullar Şampiyonasında başarı

img 970730 Haziran 2018 tarihinde Polonya’nın Krakow şehrinde bşalayan Avrupa Okullar Satranç Şampiyonası 08 Temmuz tarihinde oynanan son tur maçları ile sona erdi. Bir hafta süren uzun bir maratonun ardından kafilemiz 12 kategoride 2 altın, 2 gümüş ve 5 bronz olmak üzere toplam 9 madalyanın sahibi oldu.

9 yaş genel kategoride ilimiz sporcusu Manisa Akademi Satranç Merkezinde yetişen Halit Arhan USTA oldukça başarılı bir performans sergileyip turnuvayı 4. sırada tamamladı. Yine Manisa Turkuaz Satranç Spor Kulübü Derneği oyuncusu Ceylin Tikveşli üçüncü olmayı başardı.

Sporcularımızı, velilerini, antrenörlerini ve emeği geçen tüm herkesi tebrik ediyoruz.

TSF HABER SAYFASI

Devamını oku...

Duyuru

duyuru-2Uşak İlimizde 06-15 Ağustos 2018 tarihlerinde Uşak Gençlik Merkezinde 1. Kademe antrenör kursu açılacaktır. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacak ve 20 Temmuz 2018 tarihine kadar tamamlanacaktır. Gerekli bilgilere tsf ve Uşak tsf sitelerinden ulaşılabilir.

İlgilenenlere duyurulur.

Sitemize Hoş Geldiniz

IMG 0230

2018 Türkiye Gençler Şampiyonası 2-7 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çanakkale de yapılacaktır.
TURNUVA SAYFASI
Önceki sezonlarda yapılmış olan turnuva haberlerine
TURNUVA ARŞİVİ linkinden, bu sezonda yapılan ve yapılacak olan turnuva bilgilerine TURNUVA HABERLERİ linkinden ulaşabilirsiniz.

TSF teknik kurul duyuruları sayfasına ulaşmak için, tıklayınız

Türkiye Satranç Federasyonu İktisadi İşletmesi Resmi web sitesi açılmıştır. Satranç Takımı, Satranç Saati ve Satranç Eğitim kitapları aşağıdaki linkte satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda indirim sağlanmakta olup irtibat için;

Ahmet ÖZALP  Tel : 0 530 640 05 36 Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Web sitesi : https://www.tsfmarket.com.tr

1. Kademe Antrenör kursları ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olup, Eğitimler Antrenör Kursları sayfasında yayınlanmıştır.

Devamını oku...

FM Tuna Onat NALBANT

ScreenHunter 240_Feb._22_20.28 2018 Uluslararası Graz Açık Satranç Turnuvasında ilk IM normunu elde ederek yükselişini sürdüren sporcumuz Tuna Onat NALBANT geçen süre zarfında 2300 Elo puanını geçerek 2340 ELO puanına ulaşmış ve FM ünvanını elde etmiştir.

Sporcumuzu ve emeği geçen herkesi kutluyoruz.

FIDE sporcu sayfası