banner isbank

Satranç Haberleri

ÖNEMLİ DUYURU

2019 Türkiye  Küçükler Satranç Şampiyonası/ Önemli Duyuru

 kucukler   2019 Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası 19-26 Ocak 2019 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleşecektir. Şampiyona ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki turnuva sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Şampiyona Sayfası                                                                                                                 

2019 Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası / Önemli Duyuru 

                                                      2019 Türkiye Yıldızlar Satranç Şampiyonası, 19-26 Ocak 2019  tarihleri  arasında                 Antalya'da gerçekleşecektir. Şampiyona ile yildizlar- ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki turnuva                     sayfasından ulaşabilirsiniz. 

                                                   Şampiyona Sayfası         
19-26 OCAK 2019 TÜRKİYE KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONASINA KATILMAK İSTEYEN SPORCU VE VELİLERİMİZİN DİKKATİNE:   

1-T.S.FEDERASYON RESMİ İNTERNET SİTESİNDE YER ALAN Çevrimiçi Yarışma Kayıt          Sistemi ÜZERİNDEN (ÇEVRİMİÇİ) DOĞRU KATEGORİYE KAYIT YAPINIZ. 

2- ŞAMPİYONA YÖNERGESİ VE UYGULAMA YÖNERGESİNİ DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE              OKUYUNUZ.

3- ŞAMPİYONADA YARIŞACAK TÜM SPORCULAR MANİSA KAFİLE LİSTESİNDE YER             ALMALIDIR. İSTER DOĞRUDAN KATILIM HAKKI OLSUN, İSTER İL - İLÇE                             BİRİNCİLİĞİNDEN OLSUN.


          KÜÇÜKLER KATILIM FORMU                   YILDIZLAR  KATILIM FORMU

   FORMUNU DOLDURUP İL TEMSİLCİSİ Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ADRESİNE                     GÖNDERİNİZ  

4- Önerilen Organizasyon Seçeneğini Kullanmak İstemeyen Sporcular için Veli Bildirimi        istenecektir. ( EK -1 ) Bildirimler, sporcuların kayıt-kontrol işlemleri sırasında teslim            edilecektir.

       EK - 1


   TÜM SPORCULARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ.

Tebrikler FM Tuna Onat Nalbant

DÜNYA 16 YAŞALTI SATRANÇ OLİMPİYATI - KONYA

DÜNYA GENÇLİK UNDER -16 CHESS OLYMPIAD 2018


indirwyco2018 500                            
2018 Dünya 16 Yaş Altı Olimpiyatı bugün sona erdi. Manisa'nın yetiştirdiği Tuna Onat Nalbant 3 galibiyet 3 beraberlik 1 mağlubiyet ve + 22 ELO ile olimpiyat mücadelesini tamamlayarak Manisa satrancını başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Oyuncumuzu tebrik eder bundan sonraki satranç hayatında üstün başarılar dileriz.

Haberin devamı için tıklayınız.

Manisamıza Hoş Geldiniz

IMG 0230

Önceki sezonlarda yapılmış olan turnuva haberlerine TURNUVA ARŞİVİ linkinden, bu sezonda yapılan ve yapılacak olan turnuva bilgilerine TURNUVA HABERLERİ linkinden ulaşabilirsiniz.

TSF teknik kurul duyuruları sayfasına ulaşmak için, tıklayınız

Türkiye Satranç Federasyonu İktisadi İşletmesi Resmi web sitesi açılmıştır. Satranç Takımı, Satranç Saati ve Satranç Eğitim kitapları aşağıdaki linkte satışa sunulmuştur. Toplu alımlarda indirim sağlanmakta olup irtibat için;

Ahmet ÖZALP  Tel : 0 530 640 05 36 Mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Web sitesi : https://www.tsfmarket.com.tr

1. Kademe Antrenör kursları ile ilgili ayrıntılar belirlenmiş olup, Eğitimler Antrenör Kursları sayfasında yayınlanmıştır. Ayrıca Kurslara ilişkin tüm bilgi, belge, doküman ve açıklamalara Türkiye Satranç Federasyonu Eğitim Kurulunun duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.

1.Kademe Antrenör Kurslarına, Turnuva Kayıt panelinden Ön Kayıt yaptırabilirsiniz. Ön Kayıt yaptıran arkadaşlar e-devlet üzerinden kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Devamını oku...

CM Kerem Erten

IMG-20181113-WA0001
 MANİSA SATRANCININ GENÇ YETENEĞİ  CM KEREM ERTEN

      2018 Dünya  U8, U10, U12 Yaş Grupları Satranç Şampiyonası sona erdi. İspanya'nın Santiago de Compostela şehrinde 4 Kasım tarihinde başlayan Turnuvada Manisa satrancını başarılı bir şekilde temsil eden, CM Kerem Erten 11/8 performansı ile 7. ile eş puanla 10 Yaş Dünya 11. olmayı başarmıştır. CM Kerem Erten'i kutluyoruz.    Başarısında emeği geçen tüm antrenörlerini ve ailesini kutlar.Bundan sonraki satranç hayatında daha büyük başarılar dileriz.

Devamını oku...

Celal Bayar Üniversitesine Satranç Federasyonundan ödül

IMG-20181018-WA0001 Celal Bayar Üniversitesi Fizyoloji Anabilim ve Nörofizyoloji Bilim dalı başkanı Prof. Dr. Necip KUTLU ve Yüksek Lisans Öğrencisi Hemş. Elif Sümeyra ERDEMİR ile yaptığı “ Beyin ve Satranç “adlı araştırma çalışmaları dolayısıyla TSF Başkanı Gülkız Tülay’ın gönderdiği hediye: C.B.Ü. Tıp Fakültesi seminer salonunda 17.10.2018 günü saat 14.30’da yapılan törende hazır bulunan Prof. Dr. Süleyman Sami İLKER ( DEKAN) Prof. Dr. Nuran EKERBİÇER ( Fizyoloji A.D. Öğretim Üyesi). Prof. Dr. Ertuğrul TATLISUMAK, Fizyoloji Anabilim dalı araştırma görevlileri , SBE   Enstitü sekreteri ve elemanları, Türkiye Satranç Federasyonu Kulüpler Birliği As Başkanı Öğr. Gör. Zeki DİRİL, Manisa satranç İl temsicisi Mehmet ALBAYRAK’ın katılımı ile gerçekleştirildi.
       T.S. Federasyonu Kulüpler Birliği As Başkanı Öğr. Gör. Zeki DİRİL ve İl Temsilcisi Mehmet Albayrak; TSF Başkanımızın selamlarını ileterek hediyelerini takdim edip başarılar dilediler.

Devamını oku...