banner isbank

Satranç Haberleri

Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonası Minikler Kategorisinde Manisalı Sporcumuz 1. oldu

9b3d1c96-1b11-4c25-bb9c-9073a35d0d05 TSF ve Görme Engelliler Federasyonu işbirliği ile 5-9 Eylül 2022 Tarihleri arasında Afyonkarahisar ilinde Bacım Sultan KYK'da yapılan Görme Engelliler Türkiye Satranç Şampiyonasında Minikler kategorisinde Manisa Şehzadeler Gençlik Merkezi kurs öğrencisi olan 8 yaşındaki Fatih Veliler 1. olmuştur.

Yıldızlar kategorisinde de 8.olarak turnuvaya büyük bir renk kattı.
İlk resmi turnuvasında, 7 maçta 4 puan alarak Satranç Turnuvalarına etkili bir giriş yaptı.. Hepsinde kendinden yaşça büyük oyuncularla mücadele etti. Ayrıca turnuvanın en minik oyuncusu ödülünü de alıp, 2.5 saatlik ve 110 hamlelik bir maçı ile de turnuvanın en uzun soluklu maçına imza attı.  
  Sporcumuzu tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Avrupa Yaş Grupları Şampiyonası - Türk Katılımcılar için Duyuru

logoeycc2020-2021-2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Altyapı Kamp Havuz Listeleri aşağıda yer almaktadır.  Daha önce yayınlanan haberde Davetli sporculaarasında bulunmayan ancak aşağıdaki havuz listelerinde isimleri olan sporculara çeşitli indirimler uygulanacaktır.
2020 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Altyapı Kamp Havuz Listeleri 
2021 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Altyapı Kamp Havuz Listeleri 
2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Altyapı Kamp Havuz Listeleri 

Devamını oku...

Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı

bir balk ekleyin 214.12.2019 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Yönetmeliğine dayanılarak hazırlanan ‘’Türkiye Satranç Federasyonu Sporcu Lisans, Vize ve Transfer Talimatı’’ Bakanlığımız tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir.
Talimatta yer aldığı üzere, sporcu lisans, vize ve transfer işlemleri Gençlik Spor İl ve İlçe Müdürlükleri üzerinden yürütülecektir.
Aynı zamanda Bakanlığımız ve Federasyonumuz arasında E-Devlet Spor Bilgi Sistemi Entegrasyon çalışmaları devam etmektedir. Yakın bir zamanda Sporcu Lisans ve Vize İşlemleri E-Devlet üzerinden online olarak yürütülebilecektir.

Devamını oku...

SOMA'DA SOKAKTA SATRANÇ VAR

WhatsApp Image_2022-09-16_at_15.50.53 
 Soma'da Sokakta satranç var etkinliği yapıldı. Fotoğraflar için Devamını Oku kısmına tıklayınız.

Devamını oku...

MANİSA'DA SOKAKTA SATRANÇ VAR 8.YIL

IMG-20220916-WA0009 Manisa'da Sokakta satranç var etkinliği 15 Eylül 2022'de Ulupark'ta gerçekleştirildi. Tüm katılımcılara Manisa Satranç İl Temsilciliği olarak teşekkür ederiz. 

  Fotoğraflar için Devamını Oku kısmına tıklayınız.
   17 Eylül Bülent Koşmaz Park'ındaki fotoğraflar için TIKLAYINIZ.  

 

Devamını oku...